lapas galvaKandavas novada kultūras un sporta dzīve

Lāčplēša diena

11.11.2019 12:00 - 13:30

Lāčplēša diena Kandavā

11.11.2019 15:00 kur : Kandavas novada muzejs

11.novembra pēcpusdienā interesenti pulcējās Kandavas novada muzejā, lai tiktos ar novadpētnieku Aldi Denčiku. Muzejā raisījās sarunas par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem un Brīvības cīņu varoņiem Albertu Zandmani un brāļiem Pēteri un Voldemāru Ozolu.

Vēlāk muzeja vēsturniece Aksilda Petrevica klātesošos iepazīstināja ar Latvijas Kara muzeja ceļojošo izstādi “Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru ģimenes”. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 30.novembrim.

Vakarā pie Kandavas novada muzeja pulcējās iedzīvotāji, lai dotos kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā no muzeja līdz vecpilsētas Promenādei.

Lāčplēša dienas lāpu gājiens Zantē

11.11.2019 18:00 kur : Zantes kultūras nams

11.novembra novakarē lieli un mazi zantenieki pulcējās pie skolas, lai turpinot tradīciju, dotos Lāčplēša dienas atcerei veltītajā lāpu gājienā uz Piemiņas vietu pie ozola.

Kā vienmēr, gājienā piedalījās kupls pulks dalībnieku. Par drošu un organizētu gājienu rūpējās Zantes zemessargi. Latvijas karogu gājienā nesa Zantes jaunākais zemessargs Mārtiņš Poškus. Piemiņas vietā tika noliktas svecītes un pieminēti Brīvības cīņās kritušie karavīri, tai skaitā arī zantenieki. Ar pārdomātu stāstījumu jauno paaudzi uzrunāja Zantes zemessargu pārstāvis Raitis Evarsons, ieskatu vēsturē un faktus par Lāčplēša dienu bija sagatavojusi vēstures skolotāja Laila Šaicane un skolnieki Keita, Sofija un Māris. Pasākuma noslēgumā visi klātesošie vienojās kopīgā dziesmā, kas izskanēja mūžīgai karavīru piemiņai.

Daugav’s abas malas
Mūžam nesadalās:
Ir Kurzeme, ir Vidzeme,
Ir Latgale mūsu!                   
         (J.Norvilis)


Informāciju sagatavoja: Egija Lāce, Zantes kultūras nama vadītāja

Pastāvīgā ekspozīcija "100 muzeja dārgumi"

19.05.2018 - 31.03.2020 kur : Kandavas novada muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

19.05.2018 - 31.03.2020. Kandavas novada muzejā pastāvīgā ekspozīcija "100 muzeja dārgumi".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Novembrī turpinās projekts "Zirgs- draugs un partneris"

03.11.2019 - 28.11.2019

Biedrība „Kandavas jātnieku klubs STAFETE” no 2019.gada septembra līdz 2020.gada aprīlim īstenos projektu „ZIRGS - DRAUGS UN PARTNERIS”, Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros.

2019.gada novembrī turpmākās nodarbības notiks šādos datumos: 
3.novembrī no plkst. 13:00 līdz 15:00; 
14.novembrī no plkst. 16:00 līdz 18:00;
23.novembrī no plkst. 13:00 līdz 15:00;
28.novembrī no plkst. 16:00 līdz 18:00.

printēt Lasīt visu ziņu

Novada skolēnu darbu izstāde “Svētku rota Latvijai”

05.11.2019 - 29.11.2019

Līdz 29.novembrim Kandavā apskatāma novadu skolu Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas skolēnu un datorgrafikas skolēnu darbu izstāde “Svētku rota Latvijai”. Nobalsot par savu favorītu, iespējams Kandavas Tūrisma informācijas centrā un veikalā "Centrs".

Darbi apskatāmi veikala "Centrs", amatnieku veikala "Pūralāde", Kandavas tūrisma informācijas centra un Kandavas novada domes grāmatvedības nodaļas ēkas 1. stāva skatlogos (Tirgus laukums 11, Kandavā).

Jāņa Bērziņa dabas fotogrāfijas

07.11.2019 - 15.12.2019 kur : Vānes kultūras nams

Jau sākot sapņot par pavasari un putnu atgriešanos, Vānes kn skatāma Jāņa Bērziņa fotoizstāde, kurā līdz smalkumam niansētās fotogrāfijās aplūkojami putni un Latvijas dabas ainavas.

Kandavas pilsētas PII "Zīļuks" plakāti “Par nākotni bez klimata krīzes”

07.11.2019 - 14.11.2019 kur : Kandavas novada muzejs

Šī gada Rīcības dienas veltītas Klimata krīzes tēmai. Katastrofālas klimata pārmaiņas, par kādām brīdina zinātnieki, ir iespējams novērst. Tas ir atkarīgas no mūsu izvēlēm un radītā CO2 piesārņojuma.

Ik gadu Kandavas pilsētas PII "Zīļuks" bērni un pedagogi piedalās Latvijas Ekoskolas starptautiskā kampaņā ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vēršot uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt šīs problēmas mazināt.

Šogad Rīcības dienas notiks no 4. - 10. novembrim. Kopīgā 2019. gada tēma – “Par nākotni bez klimata krīzes” 5-6 gadīgo grupas bērni  dosies uz  Kandavas novada muzeju izlikt pašu veidotus plakātus ar aicinājumu pievērst uzmanību klimata pārmaiņām, jo neviens nav par mazu, lai rūpētos un rīkotos!

Plakātus būs iespējams apskatīt visiem interesentiem  no 7.-14.11.

Latvijas 101.gadadiena Zemītes pagastā

15.11.2019

Zemītes pagastā Latvijas 101.gadadiena tika godināta ar dažādām aktivitātēm gan skolas, gan pagasta mērogā. Viss novembra mēnesis ir ierakstījies patriotisma veicināšanas un valstiski nozīmīgu pasākumu zīmē.

Jau 6.novembrī septīto līdz devīto klašu skolēni viesojās Latvijas Armijas Ādažu militārajā bāzē, Ādažu novadā,  Kadagā, “Ūdensrožu parkā”, kur Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Militārais dienests- iespējas un prasības” ietvaros skolēni iepazina militārās jomas darba vidi, tehniku un ekipējumu. Skolēniem tika  nodrošināta iespēja iepazīties ar izglītības, prakses un darba iespējas militārajā sektorā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadiena Cērē

15.11.2019 12:00 kur : Cēres pamatskola

15.novembrī Cēres pamatskolā tika atzīmēta Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadiena.  Svinīgo pasākumu atklāja skolas direktore Ilona Lazdāne, sveicot Latvijas dzimšanas dienā gan skolas kolektīvu, gan pārējos klātesošos.

Visus svētkos sveica arī Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede: “Domājot par mūsu novadu un svētkiem, ir tapis koncertuzvedums "Te mūsu saknes un cerību pļavas..." ar mūsu novadnieces Maijas Laukmanes dzejas rindām, kas ietērptas Jāņa Tabūna mūzikā. Tas vēsta par mūsu cilvēku stiprumu un lepnumu, par mūsu novada neatkārtojamo skaistumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (30)

Pirmsskolas vecuma bērnu aktīvās atpūtas stunda

16.11.2019 11:00 - 12:00 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

16. novembrī Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas sporta zālē norisināsies pirmsskolas vecuma bērnu aktīvās atpūtas stunda. 

Latvijas 101.gadadienai veltīts koncerts "PAR LATVIJU"

16.11.2019 19:00 kur : Zantes kultūras nams

16.novembrī Zantes kultūras namā uz Latvijas 101.gadadienai veltīto koncertu "PAR LATVIJU" kuplā skaitā pulcējās zantenieki un viesi. Visus klātesošos svētkos sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede un Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis.  

Zantes pagasta pārvaldes Pateicības rakstus "Zantes lepnums 2019" saņēma: 

  • ANITA KRŪTAINE – par mūža ieguldījumu, veicot pedagoģisko darbu.
  • MARIJA POŠKApar ilggadēju, nesavtīgu brīvprātīgo darbu Latvijas Sarkanā krusta ziedojumu nodaļā „Stropiņš” Zantes pagastā.

Sveicienus Marijai nogādāja mazdēls Mārtiņš Poškus.

  • IVETA ĒRGLE -  par atsaucību, iejūtību un sadarbību, rūpējoties par Zantes pagasta iedzīvotāju veselību.

Kopā ar Pateicības rakstu un īpašo Zantes lepnuma pulksteni, apbalvojamie saņēma arī  Zantes burtnīcu, kurā atspoguļoti Zantes pagasta simtgades mirkļi.  Par izdevuma tapšanu esam pateicīgi Zantes pagasta bibliotekārei Daigai Neiciniecei. Zantes burtnīcu ikviens interesents var saņemt Zantes pagasta bibliotēkā.

Koncertā dziesmas Latvijai dziedāja Zantes jauktais koris (diriģente Zane Ņukša-Valdmane), Zantes pamatskolas popgrupas (vadītāja Kristīne Elksnīte), tautasdziesmas par Latviju sagatavoja skolas teātra pulciņš (skolotāja Antra Grundmane), skaņdarbus Latvijai veltīja Kandavas Mākslas un mūzikas skolas instrumentālais ansamablis (skolotāja Dzintra Linde) . Latviju izdejoja vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducele” un jauniešu deju kolektīvs „Sīpa”, ar lielu atbildību kopā ar jauniešiem dejoja mazie solisti - Lūcija un Ralfs Gilovi, Sabīne Bemane un Kristofers Kuzņecovs  (deju kolektīvu vadītāja Marita Jekuma). Dzeju Latvijai runāja Samanta Turka. Par skaņu un gaismu gādāja Jurģis Muska un Raimonds Vanags.

Pasākuma noslēgumā izskanēja emocionālā un patriotiskā A.Reika dziesma „Par Latviju”, kurā ar solo dziedājumu patīkami pārsteidza mūsu pašu jaunieši -  Mārcis Neicinieks un Endijs Zonbergs.

Pēc koncerta tumšajās novembra debesīs iemirdzējās krāšņas Latvijas 101.dzimšanas dienai veltītas ugunspuķes, bet svētki noslēdzās ar balli, kurā par dejotprieku gādāja grupas „EJA” muzikanti.

Mana sirds ir Latvija,
Lūdzu, dod man spēku.
Visur Tevi, Latvija,
Dzirdu, jūtu, redzu.  

Kad es būšu Latvija,
Dod man mūžam mājas,
Visu mūžu, Latvija,
Es uz tevi gāju. (A.Reiks)

Informāciju sagatavoja: Egija Lāce, Zantes kultūras nama vadītāja

Balle

17.11.2019 22:00 - 18.11.2019 - 03:00 kur : Vānes kultūras nams

Biļetes iepriekšpārdošanā no 1.novembra  - 5,-EUR

Balles laikā - 8,-EUR

Galdiņu rezervācija līdz 15.novembrim - 25651845

<
Kandavas novadsKandavas novada tūrisma informācijas centrs


back to top