Drukas resursa adrese: http://kandavaskultura.lv/pasakumi/8888/makslinieki_un_makslas_milotaji_pulcejas_plenera_kandava
Drukas datums: 21:03:45 19.10.2019

Mākslinieki un mākslas mīļotāji pulcējas plenērā Kandavā

15.07.2019 13:00 kur : Kandavas novada muzejs

15.jūlijā pie Kandavas novada muzeja tika atklāts gadskārtējais Kandavas Mākslas plenērs „Radošais mākslas mirklis”. Plenērs noritēs visu šo nedēļu līdz 20.jūlijam.

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija. Šogad jau astoto gadu keramiķe Linda Romanovska Kandavā pulcē māksliniekus un mākslas mīļotājus no dažādām Latvijas malām.

Šogad dalību plenēram pieteikuši ap sešdesmit dalībnieku, kuri pēc izvēles darbosies piecās radošās darbnīcās: keramika (vada māksliniece, podniece Matilde Laura Ikerte), gleznošana (vada gleznotājs Egils Neihofers), animācija (vada animatore Undīne Ruska), augstspiede (vada gleznotāja un vizuālās mākslas skolotāja Dace Kalmane) un apģērbu atdzīvināšana (vada modes māksliniece Danuta Ābele).

Kā ierasts, vakaros visi plenēra dalībnieki pulcēsies vienkopus, lai diskutētu par paveikto un piedalītos tematiskajos vakaros, kuru laikā iepazīs cits citu, un baudītu muzikālu pārsteigumu. Lai iepazītu plenēra norises vietu, dalībnieki dosies ekskursijā pa Kandavas apkārtni, tāpat tiek plānots vakars pie ugunskura ar apģērbu batikošanu, hennu gleznojumiem, keramikas cepļa kurināšana un citas aktivitātes.

Plenērs noslēgsies 20.jūlija vakarā ar plenērā tapušo darbu izstādi, animācijas darbu pirmizrādi un svinīgu noslēgumu.