Drukas resursa adrese: http://kandavaskultura.lv/pasakumi/5754/tautas_saimes_gramatas_iedziedasana_kandava
Drukas datums: 23:21:07 18.01.2018

Tautas Saimes Grāmatas iedziedāšana Kandavā

18.01.2018 kur : Kandavas novada muzejs

2018.gada 18.janvārī Kandavas novada muzejā notiks Tautas Saimes grāmatas iedziedāšana.

Tautas Saimes grāmata (TSG) - ir pirmreizēja, ar roku rakstīta un ar sirdi veidota grāmata, kas veltīta Latvijas Valsts simtgadei. Grāmatas veidošanas mērķis ir grāmata, kuru veidotu pati tauta, un, kur ikvienam iedzīvotājam būtu unikāla iespēja rakstīt savus iespaidus, pārdzīvojumus, redzējumus, apsveikumus, attīstības idejas, savus vēstījumus un rosinājumus, uzrunājot valsti personīgi. 

Tautas Saimes grāmatas iedziedāšana Kandavā tieši 18.janvārī nav izvēlēta nejauši. Šajā dienā pirms 165 gadiem ir dzimis mūsu dižais novadnieks skolotājs, valodnieks un sabiedriskais darbinieks Kārlis Mīlenbahs (1853 – 1916).

Pasākuma norise:
17:30 Piemiņas brīdis pie K.Mīlenbaha vecāku kapa vietas Kandavas Baznīcas kapos
18:00 Tautas Saimes Grāmatas iedziedāšana Kandavas novada muzejā
19:00 Novadpētniecības materiālu krājuma “Kandavas novada burtnīcas”
I daļas “Kandavas burtnīcas” prezentācija.

Aicinām piedalīties ikvienu novadnieku, jo īpaši seniorus, un ierakstīt savu vēstījumu un novēlējumu Tautas Saimes grāmatā!

Tautas Saimes grāmatā vēstījumus varēsiet ierakstīt Kandavas novada muzejā no 18.janvāra līdz 1.februārim. Pēc 1.februāra ierakstīt savus novēlējumus grāmatā varēs arī vairākās citās vietās Kandavā- pilsētas bibliotēkā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, Kandavas ev.lut. baznīcā un novada pagastos. Sīkāka informācija par vietām, datumiem un laikiem tiks publicēta vietnē www.kandava.lv .

2017. gada 20. aprīlī Rīgas domē simboliski tika iedziedātas visu piecu reģionu Tautas Saimes grāmatas, 21. aprīlī Rucavas novadā tika iedziedāta pirmā TSG visā Kurzemē un Latvijā ar tautas dziesmu “Ģērbies, saule, sudrabota!”. No tā brīža tautasdziesma kļūst par TSG iedziedāšanas himnu un sāk savu ceļu pa Latvijas pagastiem, novadiem un pilsētām ar devīzi-  „Mans ceļš kopā ar Latviju’'. 2018. gada septembrī visas grāmatas atkal atgriezīsies Rīgā, lai nonāktu Nacionālajā bibliotēkā. 

Informāciju sagatavoja: Sarma AnģēnaKandavas novada muzeja vadītāja