lapas galvaKandavas novada kultūras un sporta dzīve

Dzejoļi draiskojas

19.09.2015 14:00 - 16:00 kur : Kandavas kultūras nams

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 2.klases skolniece Agneta Muskeite lasīja dzejoli par Kandavu-

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 2.klases skolniece Agneta Muskeite lasīja dzejoli par Kandavu- "Ziemas rīts Kandavā" (U.Auseklis)

19.septembra pēcpusdienā Kandavas kultūras namā norisinājās pasākums sākumskolas bērniem kopā ar Zinīti un Nezinīti “Dzejoļi draiskojas”.

Tā kā pasākums noritēja Dzejas dienu ietvaros, tad bērni bija ieradušies ar savām mīļākajām dzejoļu grāmatām un iepriecināja viens otru, lasot dzejoļus. Tika lasīti gan vairāki Ojāra Vācieša dzejoļi, piemēram, “Dumjais gliemezis”, “Velosipēds”, “Jampadracis”, gan mēles mežģi, gan Ziedoņa Purva “Meža olimpiāde”, kas bija garākais dzejolis un pat dzejolis par Kandavu- Uldis Auseklis “Ziemas rīts Kandavā”.

Zinīte (Evita) un Nezinīte (Solvita) kopā ar 18 sanākušajiem bērniem un 5 aktīvām mammām piedalījās jautrās vārdu spēlēs, burtu stafetēs, rotaļās, mīklu minēšanā un citās jautrās nodarbēs. Kopīgi tika spēlēti “klusie telefoni”, kā arī sacerēta pasaka par Pelnrušķīti ar bērnu nosauktiem īpašības vārdiem, kas klātesošajos izsauca smieklu vētru: “Tikai kašķīgās Pelnrušķītes nesakarīgajai kājiņai derēja matainā kurpīte”.

Septembris ir ne tikai Zinību mēnesis, bet jau 50 gadus saucams arī par dzejas mēnesi, jo tieši šajā laikā Rīgā un visā Latvijā notiek Dzejas dienas. Kā lasāms interneta brīvajā enciklpoēdijā Vikipēdija: “Pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965. gada 11. septembrī Komunāru parkā (pašreizējā Esplanādē), tādējādi atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu. Tās ietvaros atklāja Raiņa pieminekli. Nākamā gada 24. martā Latvijas Rakstnieku savienība nolēma dzejas dienas rīkot katru gadu, tā iedibinot jaunu tradīciju”.

<
Kandavas novadsKandavas novada tūrisma informācijas centrs


back to top