lapas galvaKandavas novada kultūras un sporta dzīve

Valmieras teātra viesizrāde Kandavā

10.10.2015 17:00 kur : Kandavas kultūras nams

"Klaidoņa lūgšana"

Valmieras teātris šoruden dosies nedēļu ilgās viesizrādēs uz Kurzemi un Zemgali. No 6. līdz 11.oktobrim izrādi “Klaidoņa lūgšana” varēs noskatīties Jelgavā, Dobelē un Bauskā, kā arī pēc sešu gadu pārtraukuma viesizrāžu tūrē iekļautas trīs Kurzemes pilsētas - Kuldīga, Talsi un Kandava, savukārt 21.oktobrī Ventspilī būs izrāde bērniem un jauniešiem “Maija un Paija”. Oktobra viesizrāžu cikls noslēgsies ar iestudējumu “Ziema zem galda” Ādažos 23.oktobrī. Biļetes uz izrādēm “Klaidoņa lūgšana” un “Ziema zem galda” jau pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

.

Datums

Vieta

Laiks

Izrāde

6.10.

Jelgavas kultūras nams

19:00

Klaidoņa lūgšana, rež.Varis Brasla

7.10.

Dobeles pilsētas kultūras nams

19:00

Klaidoņa lūgšana, rež.Varis Brasla

8.10.

Kuldīgas kultūras centrs

19:00

Klaidoņa lūgšana, rež.Varis Brasla

9.10.

Talsu tautas nams

19:00

Klaidoņa lūgšana, rež.Varis Brasla

10.10.

Kandavas kultūras nams

17:00

Klaidoņa lūgšana, rež.Varis Brasla

11.10.

Bauskas kultūras centrs

17:00

Klaidoņa lūgšana, rež.Varis Brasla

21.10.

Ventspils teātra nams “Jūras vārti”

13:00

Maija un Paija, rež.Reinis Suhanovs

23.10.

Ādažu kultūras centrs

19:00

Ziema zem galda, rež.Ģirts Ēcis

Alvja Lapiņa luga “Klaidoņa lūgšana” Vara Braslas režijā vēsta par bijušo karavīru dzīvi gara slimnieku dziednīcā vienpadsmit gadus pēc Otrā pasaules kara beigām. Izrādes centrā ir bijušais latviešu leģionāra karavīrs Arturs Skuja (Mārtiņš Meiers), kurš vada savas dienas slimnīcā Anglijā, dzīvojot dubultu dzīvi: realitātē viņš ir viens no daudzajiem traumētajiem zaudētāju armijas karavīriem, bet iedomās viņš dzīvo savu īsto dzīvi, kāda būtu varējusi būt bez kara, iztēlē satiekas gan ar nesasniedzamajā dzimtenē mītošajiem, gan jau mirušajiem draugiem. Pārējās lomās: M. Liepa, E.Vāne, J. Johansons, I. Martinsons, I. Lieckalniņa, A. Osis, I. Ramute, K. Freimanis, R. Jakovels. Izrāde saņēmusi 2012./ 2013.gada Latvijas teātru gada balvu nominācijā “Gada aktrise” (Elīna Vāne).

A.Brigaderes pasaku lugu “Maija un Paija” iestudējis režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs. Reiz dzīvoja kāds tēvs un viņam bija meita, čakla un kārtīga. Kad viņš apprecējās otrreiz, viņš nezināja, ka jaunā sieva ir ragana. Arī viņai bija meita, kas gan nemaz nedomāja mācīties strādāt. Tikmēr kaut kur debesīs Pērkons bija saspēris gabalu gabalos Zeltozolu. Saules meitas visus tā gabalus atrada, bet galotni nē. Tā kā Pasaules koks bez galotnes nespīd, Laima – Saule devās meklēt uz zemi cilvēku, kas spētu to atrast. Jo tikai cilvēks ar labu sirdi spēj nokāpt pazemē, pa pupu uzkāpt debesīs – atrast galotnīti, un izvest no pazemes tos, kas nokļuvuši velna kalpībā. Režisors Reinis Suhanovs šo daudziem zināmo Annas Brigaderes stāstu par divām māsām iestudējis, Latvijas ainavās cauri visām sezonām atklājot mistiski skaisto dabas ritējuma ciklu un stāstu par cilvēku nebeidzamajiem meklējumiem pēc savas vietas šajā pasaulē. Lomās: E. Vāne, R. Dišlere, R. Jakovels, I. Apine, I. Pukinska, I. Ramute, J. Johansons, B.Valante, A.Baumane, L.Dēvica, A.Apinis, O.Morozovs, I.Martinsons, J.Laviņš, A.Osis. Izrāde nominēta 2014./ 2015.gada Latvijas teātru balvai “Spēlmaņu nakts” kategorijā “Gada gaismu vai video mākslinieks” (Katrīna Neiburga par video).

Rolāna Topora “Ziema zem galda” Valmieras teātrī iestudējis Ģirts Ēcis kā psasku pieaugušajiem ar laimīgām beigām. “Kaut kur kādā nabadzīgā istabiņā dzīvo visskaistāko kāju īpašniece tulkotāja Floransa (Māra Mennika), un viņai ir apakšīrnieks kurpnieks Dragomirs (Māris Bezmers), kurš ir tik nemantīgs, ka spiests mitināties… viņas pagaldē. Kad Dragomiram pievienojas viņa brālēns vijolnieks Gricka (Kārlis Neimanis), šāda mākslinieciska sadzīvošana kļūst par iemeslu apkārtējo ļaužu skaidībai. Bet šī ir pasaka, tāpēc visiem jautājumiem atradīsies atbildes un problēmām - risinājumi”. Pārējās lomās: Inga Apine, Imants Strads. Izrāde nominēta 2013./ 2014.gada Latvijas teātru balvai “Spēlmaņu nakts” kategorijās “Gada mazās formas izrāde” un “Gada mūzikas autors” (Jēkabs Nīmanis).

Biļetes pieejamas www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv. Uz izrādi “Maija un Paija” biļetes būs pārdošanā no 22.septembra www.bilesuserviss.lv

<
Kandavas novadsKandavas novada tūrisma informācijas centrs


back to top