Drukas resursa adrese: http://kandavaskultura.lv/pasakumi/1121/deju_diena_kandavas_internatvidusskola
Drukas datums: 08:42:18 13.07.2020

Deju diena Kandavas internātvidusskolā

20.04.2016 18:00 kur : Kandavas Reģionālā vidusskola

20.aprīļa vakarā Kandavas internātvidusskolas sporta zālē pulcējās skolēni, skolotāji, bērnu vecāki, kā arī citi līdzjutēji un interesenti, lai piedalītos skolas desmitajā deju dienā. Šā gada pasākuma tēma bija „ Dzīvā radība ap mums”.

Kā pastāstīja deju dienas organizatore skolotāja Inna Jēkabsone, šāda tēma izvēlēta apzināti, jo tā ir ļoti daudzveidīga. Visdažādākie dzīvnieki dzīvo mums apkārt, saskarsme ar tiem notiek katru dienu un pieaugušajiem jau no mazotnes jāmāca saviem bērniem līdzcietība pret dzīvo radību un pareiza attieksme pret to. Atklājot deju dienu, uzmundrinošus vārdus teica skolas direktore Elita Lavrinoviča. Visa pasākuma vadību bija uzņēmušies divi internātvidusskolas absolventi Artūrs Kreicbergs un Emīls Kleinbergs.

Deju dienas pasākums notika divās daļās. Pirmajā visus priecēja četrkājaino viesu parāde un uzstāšanās. Viesi bija atbraukuši no dažādām Latvijas malām- Jelgavas, Rindzeles, Milzkalnes un, protams, no mūsu pašu novada. Parādi vadīja dzīvnieku ārste Solvita Zvirgzdiņa. Viņa iepazīstināja ar Madagaskaras šņācējprusaku ģimeni, bruņrupuci Bruno, kaķiem Sfinksu, Elīzu un nokareno ausu kaķi Jupiteru. Plaši bija pārstāvētas dažādu suņu šķirnes, kā īsspalvainais putnu suns Debora, zilais dogs Teide, trīs basendži jeb neparastie Kongo suņi Redži, Amiri un Šadou, koliji Lote, Mona un Nāte, kā arī vācu aitu suns Česters, haskijs Fils un dobermanis Grācija.

Otrajā daļā sekoja 1.- 12. klases skolēnu priekšnesumi, kas bija iejutušies un attēloja dažādus dzīvniekus, kā žagatas, lāčus, ežus, vilkus, kurmjus u.c. Vietas netika dalītas, galvenais bija dejotprieks un jautrība, kas valdīja pasākumā. Visus priecēja arī skaistais zāles noformējums, kuru kopīgi ar skolotājiem bija darinājuši paši bērni.