lapas galvaKandavas novada kultūras un sporta dzīve

Ceļojošais skūpsts

25.10.2014 kur : Kandavas kultūras nams, Viss Kandavai, biedrība


Biedrība Viss Kandavai sadarbībā ar Kandavas novada domi ir atbalstījusi mākslas akciju „Ceļojošais skūpsts”, kuru veido jaunās mākslinieces no Kandavas – Linda Romanovska un Dace Puga. Tās ideja ir aicināt cilvēkus līdzdarboties mākslas radīšanā, tās aplūkošanā un izpētē. Šajā gadījumā „Ceļojuma skūpsta” baudītāji ir aicināti pievērst uzmanību tam cik dažādas, unikālas, skaistas un neatkārtojamas ir katra cilvēka lūpas, tātad arī mēs paši.

Šīs mākslas akcijas pirmais posms bija „Kandavas skūpsta” radīšana. Darba iecere radusies iedvesmojoties no kafijas un tējas, kā arī lūpām, ar kurām šīs dziras tiek baudītas. Akcija notika 2014.g. oktobrī piekto Kandavas kafijas un tējas svētku laikā, kad pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties šī mākslas darba veidošanā. Mākslinieču un brīvprātīgo sadarbības rezultātā tika atlietas gandrīz 50 dažādu cilvēku lūpas, kuras vēlāk tika atveidotas keramikā. Pirmo autoreksemplāru - savu lūpu atlējumu keramikā akcijas dalībnieki varēja saņemt Ziemassvētku Dāvantirdziņā Kandavas novada muzejā.

Mākslas akcijas otrais posms ir Vides objekta „Ceļojošā skūpsta” izveide. Vides objekts piedalījies dažādās izstādēs Jūrmalā, Kuldīgā u.c., tādejādi Latvijas iedzīvotājiem popularizējot Kandavas vārdu Latvijā. Izstādes apmeklētāji un šī darba aplūkotāji tika aicināti aktīvi ņemt dalību un atklāt kādas lūpas ir kandavniekiem. To iespējams izdarīt, atverot transportējamo kasti un atrodot šī ceļojuma skūpstus smiltīs.

Mākslas akcijas trešais posms ir Suvenīru līnijas izstrādāšana. Ir izveidoti divi produkti. Viens no produktiem- trīs dizaina veida pastkartītes ar “Kandavas skūpstu”. Šīs pastkartītes uzdevums- nest Kandavas vārdu pasaulē. Līdz ar to pastkartīšu tekstuālā informācija veidota divās valodās- latviešu un angļu. Pastkartītes dizainā izmantoti foto no “Kandavas skūpsta” projekta. Pastkartes otrā pusē attēlota Pasaules karte ar norādi uz Kandavas atrašanās vietu. Suvenīru līnijas otrs produkts- “Kandavas skūpsts” kāds no projekta laikā tapušiem lūpu atspiedumiem keramikā, pastkartīšu komplekts, skaidrojošā anotācija. Viss iepriekšminētais vienkopus ievietots kartona kastītē, tādejādi šo suvenīru iespējams izmantot arī kā dāvanu Kandavas viesiem.

Projekta noslēgumā ir radīts kvalitatīvs, mākslinieciski augstvērtīgs un neatkārtojams Kandavas suvenīru produkts. Šos suvenīrus varēs izmantot kā reprezentatīvām vajadzībām, tā komercijai. Šis suvenīrs plašākai apskatei, reprezentatīvām un komerciālām vajadzībām.

Šim projektam ir paredzēts turpinājums, kurā vēlamies attīstīt kvalitatīvu, oriģinālu Kandavas suvenīru līnijas mākslas produkciju. Ir doma un vēlme šo mākslas akciju turpināt klātienē citās Eiropas valstīs un popularizēt kā Kandavu, tā Kandavas mākslu un māksliniekus.

<
Kandavas novadsKandavas novada tūrisma informācijas centrs


back to top