lapas galvaKandavas novada kultūras un sporta dzīve

Kandavas jauktais koris "Kandava"

koris.jpg“Tikai Abavas ozolu vainagos

Tavu balsi pat pusnaktī dzirdu”

 

Kandavā koristu balsis jau skan no 1889. gada un 2019. gadā jauktais koris “Kandava” atzīmēs  pastāvēšanas 130 gadu jubileju. Koris ir viens no vecākajiem koriem Kurzemē.

1909. gadā tas savu mājvietu atrada  jaunuzceltajā Sadraudzīgās biedrības namā, tagad to sauc par Kandavas kultūras namu , un līdz pat šodienai ik pirmdienu pieskandina to. Korim “Kandava” raksturīgs ir ģimeniskums, jo tajā dzied vairāki ģimenes pāri, viņu bērni un pat mazbērni.

No 1992. gada  rudens kori vada šarmantā un enerģiskā diriģente Dzintra Linde.

Šajos 130 gados nomainījušās dziedātāju paaudzes, bijuši mīlēti un cienīti diriģenti, kormeistari, bet pats galvenais ir tas, ka dziedātprieks kandavniekiem nav zudis!

“Tikai dzimtenes smilšainos līdumos

Mūsu laimei ir šūpoles kārts”

 

29159427 - Jauktā kora diriģente Dzintra Linde     

 

Zantes jauktais koris

14.jpg
3.jpg
1.jpg
2.jpg

Zantes kultūras nama jauktais koris dibināts 2013.gada rudenī,  tieši pēc tikko kā aizvadītjiem XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem.  Kora pirmā diriģente bija Ērika Bogataja,  kuras vadībā Zantes jauktais koris pirmo reizi piedalījās Tukuma apriņķa koru skatē un izcīnīja tiesības piedalīties Pasaules koru olimpiādē, kas notika 2014.gada vasarā.  Neilgu brīdi kori vadīja diriģente Gunta Fridrihsone un nu jau ceturto sezonu Zantes jauktā kora diriģente ir Zane Ņukša-Valdmane, kas uz sevi liktās cerības ir pilnā mērā attaisnojusi un palīdzējusi īstenot dziedātāju sapni par XXVI Visparējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, kas notika 2018.gada vasarā Latvijas simtgades zīmē. Tas patiesi bija liels prieks  un gandarījums, ka Mežaparka estrādes varenajā kopkorī skanēja arī mūsējo balsis. 
27564884 - diriģente Zane Ņukša

                    

<
Kandavas novadsKandavas novada tūrisma informācijas centrs


back to top