lapas galvaKandavas novada kultūras un sporta dzīve

Zemītes vidējās paaudzes deju kolektīvs "Zemīte"

vpdk_zemite.jpgVidējās paaudzes deju kolektīvs „Zemīte” dibināts 2010. gada 23. septembrī, Zemītes tautas namā. Kolektīvs aktīvi piedalās gan Zemītes pagasta, gan Kandavas novada pasākumos, gan labprāt izbrauc uz citiem novadiem. Šobrīd kolektīvu vada Inese Cīrule.

Savā pastāvēšanas laikā kolektīvs piedalījies vairāk nekā 111 koncertos, bijis kā dalībnieks XV. un XVI. Deju svētkos, piedalījies 51.,  52.  un  56. Eiropiādē, bet šogad pošas uz 57. Eiropiādi Lietuvā. Kolektīva tradicionālais pasākums ir sadraudzības koncerts” Zemītē danci vedu”, kurš pulcina deju draugus kārtējā gada sākuma pirmajā trešdaļā.vpdk_zemite_dziesmusvetki.jpg

Zemītes Eiropas deju kolektīvs "Ozolzīles"

senioru_deju_kopa_ozolziles.jpgSenioru deju kolektīvs “ Ozolzīles” dibināts 2010.gada 13.oktobrī. Vadītāja Mārīte Zandberga. Kolektīvā dejo 14 kundzes labākajos gados. Jau divus gadus kolektīvs piedalās savas deju nozares skatē “ Brocēnu ūdensroze” , no kura ir atvedis gan Zelta, gan Sudraba diplomus. Kolektīva dalībnieces aktīvi piedalās gan Zemītes pagasta, gan Kandavas novada pasākumos, gan labprāt izbrauc uz citiem novadiem. Viņas aktīvi iesaistās savas nozares pasākumos arī Latvijas mērogā.

Kolektīva repertuārā ir vairāk nekā 60 dažādas dejas.  Senioru ( jeb Eiropas deju) dejas žanrā nav būtisks dalībnieku dzimums, vecums un fiziskā sagatavotība. Senioru deju žanrs ir unikāls ar savu pielāgotību tieši cilvēkiem cienījamos gados un pat tiem, kam kustību spēja ir ierobežota. Dejas  balstās uz savstarpēju komunikāciju, atbalstu un kopīgu vienošanos dejā, kas īpaši pielāgota un atbilstoša dažadām dejotāju fiziskajām iespējām. Lai cik skeptiski uz to skatītos tradicionālo deju žanru piekritēji, tieši šis dejas veids dod iespēju ikvienam baudīt kustības prieku deju soļos un mūzikas pavadījumā. Deju soļi trenē dalībnieku koordināciju, atmiņu un veicina veselīgi, kustīgi un sociāli aktīvi pavadīt savu brīvo laiku. Tas ir ļoti nozīmīgi tiem ļaudīm, kas darba dzīvi ir atstājuši, lai dotos pelnītā atpūtā, bet neieslīgst ikdienas mājas rutīnā, bet atrod iespēju sevi pilnveidot un aktīvi baudīt dzīvi. Šī dejošana veicina dzīvesprieku, piederību un atbildību kolektīva ietvaros un ir nozīmīga ar savu sociālo esamību, jo tie, kas kopīgi darbojas, atrod laiku arī lai viens otru uzmundrinātu, parūpētos par to kurš  kādā brīdī jūtas saguris vai sāk kļūt depresīvs, dažādu dzīves faktoru ietekmē. Kolektīva dalībnieces viena par otru rūpējas, uzmundrina un pieskata ne tikai nodarbību laikā, bet arī ikdienā. Tas ir ļoti nozīmīgs neformālais sociālais atbalsts pagasta kopienā.


Matkules kultūras nama Eiropas senioru deju kolektīvs „Alianse”

20141115_183235.jpg

Kolektīvs dibināts 2008.gada 8.aprīlī. Toreiz kolektīva vadību uzņēmās Anita Kredova.

Pašreiz kolektīvā ir 17 aktīvi dalībnieki no Matkules, Vānes, Sabiles.

2018.gada aprīlī kolektīvs svinēja 10 gadus kopā ar deju. Koncertā piedalījās bijušie dalībnieki un draugu kolektīvi, kuri iegūti šo gadu laikā dejojot uz lielākām un mazākām skatuvēm.  Kolektīvs aktīvi piedalās vietējos pagasta pasākumos, kā arī Kandavas novada svētkos.

Šo gadu laikā kolektīvs piedalījies vairāk kā 70 pasākumos dažādās Latvijas pilsētās un pagastos.

2011.gada vasarā piedalījās Varkavā divu dienu Latvijas starptautiskajā Eiropas senioru deju grupu festivālā.

2012.gada vasarā piepildījās sapnis doties uz Stokholmu, lai piedalītos starptautiskajā Eiropas senioru deju grupu festivālā.

2018.gada jūnijā kolektīvs ņēma dalību Latvijas simtgadei veltītā lielkoncertā „Latvija- dejas dzīpariem vīta”, kurš notika Olaines Mežaparka estrādē.

Ik gadu notiek aktīva gatavošanās deju konkursam, skatei, kurš kalpo kā atskaites punkts savai varēšanai, gribēšanai un meistarībai.

29522859 - Vadītāja Ina Liepa


Kandavas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ozolāji"

ozolaji.jpg

Kandavas kultūras nama  jaunākais amatierkolektīvs, kurš  savu darbību sāka 2013. gadā. 2018. gadā kolektīvs  atzīmēja kolektīva 5 gadu jubileju.

No 2013. -2016. gadam kolektīvu vadīja Andra Eimane un Gatis Frīdenbergs , bet no 2016. gada rudens VPDK ”Ozolāji” vadītājs ir Gatis Frīdenbergs.

Kandava visiem asociējas ar skaistāko brīvdabas estrādi Latvijā – Ozolājiem, tāpēc šo vietvārdu kolektīva dejotājs Jānis Znotiņš ieteica kā kolektīva nosaukumu. Sākumā dejotājiem šis           vārds likās par smagu, bet šobrīd kolektīvs pie nosaukuma jau ir pieradis.

Kolektīva dejotāji ir jauni, enerģiski, kas nebaidās pieņemt dažādus izaicinājumus . 2017. gadā kolektīvs no E grupas  pārgāja uz augstāko D grupu.

2018. gadā “Ozolāji” piedalījās savos pirmajos  XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

22319923 - Deju kolektīva vadītājs  Gatis Frīdenbergs   

Matkules pirmsskolas bērnu deju kolektīvs

img_20160528_112547.jpg

Kolektīvs darbu uzsāka 2005.gadā. Toreiz vadītāja Andra Eimane, no 2011. gada kolektīvu vada Inga Šenberga.

Pašreiz pamatgrupā dejo pirmsskolas grupas bērni, kuri ikdienā ir pagastā uz vietas un apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.  Nepieciešamības gadījumā vadītāja piesaista vecāko klašu skolēnus, lai kuplinātu priekšnesumus un priecētu skatītājus pagastam nozīmīgos pasākumos.

29246331 - Inga Šenberga


Zantes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ducele"

40--17.jpg
2.jpgZantes kultūras nama jaunākie kolektīvi, dibināti 2014.gada 27.septembrī. Lustīgi, dejas traki un neatlaidīgi – tādi ir radošās skolotājas Maritas Jekumas dejotāji.

Lai arī 5 gadi kolektīvam ir tikai sākums un pirmais atskaites punkts, tomēr, šie gadi ir bijuši gana bagāti un piepildīti ar skaistiem pasākumiem.  Ir izdejoti dažādi koncerti Zantē, kaimiņpagastos un starpnovadu pasākumos, ir aizvadītas vairākas Tukuma apriņķa deju skates, Kurzemes dziesmu un deju svētki vēju pilsētā Liepājā, ir priecēti skatītāji Igaunijā un ir izbaudīts deju prieks saulainajā Rumānijā. Ir iedibinātas jaunas tradīcijas – jau trīs gadus dejotāji iejūtas aktieru lomās un priecē daudzos skatītājus ar  jautrām Līgo svētku izrādēm Zantē. Viennozīmīgi lielākais un neaizmirstamākais notikums ir 2018.gada vasarā aizvadītie XXVI Visparējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Turklāt, gatavojoties šiem svētkiem, abi deju kolektīvi tika arī pie nosaukumiem – VPDK „Ducele” un JDK „Sīpa”.  Iespējams, ka daudzi nezina šo vārdu nozīmi, jo tie ir senvārdi. Tad nu lūk! „Ducele” ir divriči jeb divriteņu rati. Lai rati stabili varētu kustēties, tad nepieciešami vismaz divi riteņi...nu taisni kā dejā! Ja abi partneri ir kā viens vesels, tad var deju nodejot tik līdzeni kā braucot ar labu duceli.  

26328997 - vadītāja Marita Jekuma

Zantes kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "Sīpa"

p1080354.jpg
1.jpg
4.jpgZantes kultūras nama jaunākie kolektīvi, dibināti 2014.gada 27.septembrī. Lustīgi, dejas traki un neatlaidīgi – tādi ir radošās skolotājas Maritas Jekumas dejotāji.

Lai arī 5 gadi kolektīvam ir tikai sākums un pirmais atskaites punkts, tomēr, šie gadi ir bijuši gana bagāti un piepildīti ar skaistiem pasākumiem.  Ir izdejoti dažādi koncerti Zantē, kaimiņpagastos un starpnovadu pasākumos, ir aizvadītas vairākas Tukuma apriņķa deju skates, Kurzemes dziesmu un deju svētki vēju pilsētā Liepājā, ir priecēti skatītāji Igaunijā un ir izbaudīts deju prieks saulainajā Rumānijā. Ir iedibinātas jaunas tradīcijas – jau trīs gadus dejotāji iejūtas aktieru lomās un priecē daudzos skatītājus ar  jautrām Līgo svētku izrādēm Zantē. Viennozīmīgi lielākais un neaizmirstamākais notikums ir 2018.gada vasarā aizvadītie XXVI Visparējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Turklāt, gatavojoties šiem svētkiem, abi deju kolektīvi tika arī pie nosaukumiem – VPDK „Ducele” un JDK „Sīpa”.  Iespējams, ka daudzi nezina šo vārdu nozīmi, jo tie ir senvārdi. „Sīpa” ir vētra, negaiss, vēja brāzmas jūrā, nu tieši tādi kā mūsu jaunieši - vienmēr enerģiski, jautri, kustīgi un lustīgi. 26328997 - vadītāja Marita Jekuma

<
Kandavas novadsKandavas novada tūrisma informācijas centrs


back to top