lapas galvaKandavas novada kultūras un sporta dzīve

Vānes amatierteātris

amatierteatris.jpg?=60383390228389856- režisore Solveiga Zilberta

Jautrs, dzīvespriecīgs, mainīgs, radošs ar spēju improvizēt. Dažreiz smalki ironisks un neatkārtojams -  tāds ir Vānes amatierteātris.

Ar mūsu teātra vēsturi ir interesanti - pirmās pazīmes, ka vānenieki grib un var spēlēt teātri, bija 2009.gadā ar iestudējumu "Īsa pamācība mīlēšanā". Un tā pamazām veidojās domubiedru grupa, kam patīk būt uz skatuves. 

Zemītes amatierteātris "Aiz-ziet"

amatierteatris_2.jpgKolektīvs dibināts 2010. gada oktobrī, režisore Ērodeja Kirillova. Savas darbības laikā amatierteātris ir iestudējis dažādas jautras un sadzīviskas lugas, kas priecējušas skatītājus Zemītes pagastā un Kandavas novadā.. Amatierteātris piedalās arī dažādos pasākumos pagastā ar skečiem un dzejas kompozīcijām. Priecājamies par paveikto un ar optimismu skatāmies nākotnē, jo “ Teātris viss ir kā dzīvē un dzīvē bieži iet kā teātrī!”.

amatierteatris_4.jpg

Zantes amatierteātris

img_6064.jpgZantes kultūras nama amatierteātris ir dibināts 1999.gadā ar nosaukumu „ČAUKSTENES”, bet 2004.gadā tika pārdēvēts par Zantes pagasta amatierteātri.  Par režisorēm strādājušas Laila Fībiga, Elita Ose, Dzintra Treine. Kopš 2003.gada Zantes amatierteātra režisore ir Antra Grundmane. Tradīcijas: pirmizrādes Lieldienās, jautri skeči Līgo svētkos, Ziemassvētki mazajiem zanteniekiem un ekskursijas vasarā. 2011.gadā Zantes amatierteātris  rīkoja pirmos Kandavas novada amatierteātru Ražas svētkus un aizsāka jaunu tradīciju Kandavas novadā. 2017.gada rudenī organizēja jau otros Kandavas novada amatierteātru Ražas svētkus un reizē atzīmēja 18 gadu jubileju. 

Zantes amatierteātra moto: „KAUT PAKAĻA PA ZEMI VELKAS, GALVU VIENMĒR TURĒT AUGŠĀ!”29463727 - režisore Antra Grundmane

Matkules amatierteātris

dscf5067.jpg

Matkules amatierteātri režisore Ilze Oliņa izveidoja 1996.gadā. Sākotnēji tas tika dibināts kā Matkules pamatskolas skolotāju un darbinieku kolektīvs, taču jau pēc gada tas mājvietu rada Matkules kultūras namā.

Teātra mākslai Matkulē ir ļoti senas saknes un tradīcijas. Visiem atmiņā palicis laiks, kad teātri vadīja Emīlija Lūkase. Cieša draudzība un šefība padomju varas gados bijusi arī ar Latvijas Nacionālo teātri, jeb toreiz „Drāmas” teātri. Vēl šodien saglabājušās dekorācijas un tērpi, kas iegūti no teātra izrādēm Rīgā.

Režisores Ilzes Oliņas laikā ik gadu kolektīvs iestudēja vienu "pilnmetrāžas" komēdiju. No 2002.gada ar aktieriem strādāja horeogrāfs Gints Skribāns, iestudējot dejas, par muzikālo noformējumu visus šos gadus rūpējās Ainārs Oliņš. 

Kopš 2009.gada kolektīvs Līgo svētkos pagastā  spēlē kārtējās lugas pirmizrādi. 2011.gada izrādi "Kļūstiet pa manu tēvu!" noskatījās ap 500 skatītāju - ļoti daudzi brauc no tuvākas un tālākas apkaimes.

2011.gada rudenī Matkules amatierteātris svinēja savu 15.dzimšanas dienu. Pasākuma ieskaņā aktieri meklēja gaismu sevī, pēc tam atraktīvi un jautri attēloja, kā top izrādes. Tad atcerējās dažādu gadu iestudējumu epizodes un dejas. Ciemos bija atbraukuši 10 dažādu novadu teātru kolektīvi.

2016. gadasezonu Matkules amatierteātris (pēc 20 kopā aizvadītiem gadiem ar režisori Ilzi Oliņu) noslēdza ar izrādi "Ak es auns"

No 2017. gada Matkules amatierteātri vada  Maija Zilberta un teātra pulkam ir pievienojušies arī jauni aktieri. 

26557377 - režisore Maija Zilberta

Cēres amatierteātris

     29171921 - režisors Ints Leitarts

<
Kandavas novadsKandavas novada tūrisma informācijas centrs


back to top