Drukas resursa adrese: http://kandavaskultura.lv/amatiermakslas_kolektivi/matkules_amatierteatris
Drukas datums: 11:38:59 23.05.2019

Matkules amatierteātris

26557377 - režisore Maija Zilberta
Matkules amatierteātri režisore Ilze Oliņa izveidoja 1996.gadā. Sākotnēji tas tika dibināts kā Matkules pamatskolas skolotāju un darbinieku kolektīvs, taču jau pēc gada tas mājvietu rada Matkules kultūras namā.

Katru gadu kolektīvs iestudē vienu "pilnmetrāžas" komēdiju. No 2002.gada ar aktieriem strādā horeogrāfs Gints Skribāns, iestudējot dejas. Režisore veido izrādes ar mūziku un dziesmām, par muzikālo noformējumu visus šos gadus rūpējies Ainārs Oliņš. 

Kopš 2009.gada kolektīvs uzņēmies misiju rīkot Līgo svētku pasākumu pagastā, 23.jūnija vakarā spēlējot kārtējās lugas pirmizrādi. 2011.gada izrādi "Kļūstiet pa manu tēvu!" noskatījās ap 500 skatītāju - ļoti daudzi brauc no tuvākas un tālākas apkaimes.

Kolektīvs aktīvi piedalās dažādos novada pasākumos - katru gadu dodas un Kandavas novada svētkiem. Gada laikā tiek spēlētas daudzas viesizrādes: Vānē, Kabilē, Sabilē, Zemītē, Zantē, Pūrē, Kandavā, Irlavā, Rendā un citur.

2011.gada rudenī Matkules amatierteātris svinēja savu 15.dzimšanas dienu. Pasākuma ieskaņā aktieri meklēja gaismu sevī, pēc tam atraktīvi un jautri attēloja, kā top izrādes. Tad atcerējās dažādu gadu iestudējumu epizodes un dejas. Ciemos bija atbraukuši 10 dažādu novadu teātru kolektīvi. Kopā visi mielojās ar svētku kūku un lustējās uz nebēdu.

No 2016. gada Matkules amatierteātris pēc 20 gadiem kopā izspēlētiem ar režisori Ilzi Oliņu ir noslēdzies ar izrādi "Ak es auns" un šo jauno 2017. gada sezonu Matkules amatierteātrim ir jauna radoša režisore - Maija Zilberta un mūsu teātra pulkam ir pievienojušies arī jauni aktieri. Pirmo iestudējumu redzēsim Matkules pagasta Ziemassvētkos, nāciet skatīties.